Back to top

Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Kórnik w sprawie wolontariatu w OPS Kórnik

Inne
Bartosz Przybylski

Szanowni Państwo,

W tym trudnym czasie  zwracam się z prośbą o pomoc na rzecz osób starszych, które powinny pozostać w domach, a nie mają kogo poprosić o pomoc w zrobieniu zakupów czy zrealizowaniu recepty.

Na negatywne skutki zarażenia koronawirusem szczególnie narażeni są ludzie starsi. Ogólne zalecenia, takie jak : unikanie skupisk ludzi czy po  prostu pozostanie w domu, są najlepszym sposobem na ograniczenie tempa rozprzestrzeniania się epidemii. Są najlepszą metodą na uniknięcie zakażenia, co szczególnie ważne jest dla osób starszych.

Szczególnie ważna jest teraz troska o osoby starsze i wzajemna pomoc. Zwracam się z apelem o zadbanie by Państwa babcie i dziadkowie nie musieli wychodzić do sklepu czy apteki. Dlatego wyręczmy ich w codziennych działaniach.

W poczuciu troski o samotne osoby starsze zachęcam Państwa do przyłączenia się do grupy wolontariuszy niosących pomoc na terenie naszej gminy.

To dla wszystkich ciężki czas, dlatego dziękuję wszystkim oferującym swoją pomoc.

Każdy kto chciałby pomóc samotnym osobom starszym proszę o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kórniku tel.618170054 w godz.8.00 do 15.00 od poniedziałku do piątku.

                                                  Z poważaniem

                                                       Burmistrz Miasta i Gminy Kórnik

                                                       Przemysław Pacholski